Nem emlékszünk a legutóbb olvasott könyv címére? A fejünket vakarva próbáljuk felidézni, vajon bevettük-e a gyógyszerünket reggel? Néha nem ugranak be a nevek? Bár a feledékenység olykor igen kellemetlen lehet , nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni, ha nem jut eszünkbe valami. Számos memória serkentő és egyszerű önsegítő módszer létezik, amelyekkel bármely életkorban élesíthetjük és remek formában tarthatjuk elménket.
AGYTORNA
A következő gyakorlatok segítségével megdolgoztathatjuk a szürkeállományunkat, és tökéletesíthetjük az emlékezőtehetségünket is.
Memóriafejlesztő
Használjuk naponta többször is a „rosszabbik” kezünket valamilyen egyszerű tevékenység elvégzésére. (Például, ha jobb kézzel szoktunk, most bal kézzel mossunk fogat, vagy ha mindig a bal kezünkkel húzzuk fel a nadrág cipzárját, ezentúl tegyük jobbal). Az agyunk szenzoros és motoros információkat kap az ügyetlenebb kéztől annak mozgatása közben, s ahhoz, hogy megbirkózzon a nehézségekkel, új kapcsolatokat kell kiépítenie az idegsejtek között.
Memóriafejlesztő
A megjegyzendő adatokat próbáljuk meg valamihez kötni- egy szóhoz vagy rímhez, amely segít a felidézésében. Például a szivárvány színeit- piros, narancs,sárga, zöld,kék,indigó és ibolya lila.
Memóriafejlesztő
Ha egy napon sokfelé kell megfordulnunk, és félünk, hogy valamit elfelejtünk,képzeljünk el, hogy minél elképesztőbb történetet,ezeket a tennivalókat beleszőve.
Az elefánt sosem felejt?
- az elefántok kedvelt eledelét , a gotu kolát (Centella Asiatica) már régóta használják az agyműködés serkentésére. Tudományos kutatások is alátámasztják, hogy valóban javítja az emlékezőképességet. A kapszulát étkezés közben kell bevenni.
Maradjuk szellemileg aktívak! Dolgoztassuk az agyunkat-erre remek lehetőséget kínálnak a keresztrejtvények, a nyelvleckék vagy a szójátékok.
Megmondja a tutit